Parapety ExpoWin® | Nejlevnejsi-parapety.cz Parapety ExpoWin® | Nejlevnejsi-parapety.cz Parapety ExpoWin® | Nejlevnejsi-parapety.cz Parapety ExpoWin® | Nejlevnejsi-parapety.cz Parapety ExpoWin® | Nejlevnejsi-parapety.cz

L- profil plechu

L profil plechu

Materiál:
Barva:
Max. rozměry: 1250 x 3000 mm
Délka plechu:   (min. 20 mm)
Strana A:   (min. 12 mm )
Strana B:   (min. 12 mm )
Počet:  ks
Lakování:
Poznámka:
Cena bez DPH:
Cena vč. DPH:
Spočítat cenu

  • MĚDĚNÉ PLECHY

Měď je nestárnoucí kovový prvek, který je využíván již několik tisíciletí. Je lesklá, lehce načervenalá, je velmi dobře tepelně i elektricky vodivá, ohebná, tažná, odolná proti korozi, dobře zpracovatelná a dokonce i recyklovatelná. Často se používá k výrobě různých slitin jako například bronz nebo mosaz - díky mědi jsou tvrdší, pevnější a odolnější.

Měděné plechy zaručují nadstandardní kvalitu a neomezenou životnost. Pokud jsou dlouhodobě vystaveny vlivům ovzduší, vytváří se na nich tzv. patina (= změna povrchu – postupné tmavnutí), která chrání plech před korozí. Měděné plechy jsou využívány zejména ve stavebnictví, kde se často využívají pro obvodové pláště budov, k pokrývání střech, pro okapové systémy nebo tepelná zařízení apod. Využívany jsou také k výrobě trubek pro rozvody vody nebo plynu, protože měď pomáhá eliminovat růst bakterií, virů a plísní.

  • TITANZINKOVÉ PLECHY

Titanzinek je slitinou tří prvků – zinku (podíl cca 99 %), titanu (podíl cca 0,06 – 0,2 %) a mědi (podíl cca 0,08 – 1 %), která byla vytvořena z důvodu vylepšení mechanických a pevnostních vlastností samotného zinku, a to zejména pro použití ve stavebnictví.

Titanzinkové plechy jsou vyráběny válcováním titanzinkového pásu za studena do požadované tloušťky. Jsou velice odolné, tuhé a recyklovatelné. Používají se zejména k výrobě klempířských prvků, střešních krytin, okapových systémů, jako obkladový materiál apod. Pokud je titanzinkový plech dlouhodobě vystaven vlivům ovzduší, pak se na něm vytvoří tzv. patina (= změna povrchu – postupné tmavnutí), která ho chrání před korozí – stejně jako u mědi. Životnost titanzinkových plechů se pohybuje kolem 100 let.

  • HLINÍKOVÉ PLECHY

Hliník je velmi lehký, kujný a tažný kov v bílo-šedo-stříbrné barvě, který je velmi dobrým vodičem elektrického proudu a tepla, rovněž je odolný proti korozi a recyklovatelný. Jeho hlavní uplatnění je spíše ve formě slitin - například dural (slitina hliníku, mědi, hořčíku, manganu apod.) Hliník je však jedním z nejvýznamnějších materiálů, z nichž se plechy vyrábí.

Hliníkové plechy se vyrábí válcováním za studena a jsou využívány především ve stavebním průmyslu (střešní šablony, okapní plechy, parapety apod.), ve strojírenství (součástky a doplňky strojů), ve elektrotechnice (spotřebiče) a v automobilovém průmyslu. 

  • POZINKOVANÉ PLECHY

Zinek je kov využívaný již několik tisíciletí - je měkký, lehce tavitelný a jeho barva je modro-bílá. Pozinkováním se rozumí povrchová úprava železných či ocelových materiálů, a to nanesením vrstvy zinku, který chrání tento materiál proti korozi (pouze však do rozpuštění této vrstvy).

Pozinkované plechy se vyrábí válcováním za studena, kdy se plechy současně máčí v roztaveném zinku nebo se roztaveným zinkem stříkají. Jsou odolné, snadno tvarovatelné, pevné a odolné proti korozi (než se zinková vrstva rozpustí). Pozinkované plechy jsou využívány zejména v průmyslu (díly strojů, karoserie) a ve stavebnictví (parapety, střešní krytiny).

 Košík je
prázdný

Jak Vám mohu pomoci?

E-mail: Tel.:
Zpráva:

Dobrý den,

"Vážení a milí zákazníci,

srdečně Vás vítám v našem internetovém obchodě, který je specializován na vnitřní a venkovní parapety a související příslušenství. Jsem zde pro Vás a v případě jakéhokoliv dotazu k parapetům se na mě obraťte. Ráda Vám pomůžu a zodpovím Vaše dotazy."

Bc. Frederika Krupová

U nás máte jistotu nejvýhodnější nabídky na trhu, a to:

BEZ NUTNOSTI REGISTRACE

PŘI NÁKUPU NAD 4000,- Kč DOPRAVA V ČR ZDARMA

BALENÍ ZDARMA

DÁRKOVANÁ - KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE OD NÁS DOSTANETE SKUTEČNÝ DÁREK

DOBA DODÁNÍ OD 3 DO 8 PRACOVNÍCH DNÍ, DLE NAŠÍ VYTÍŽENOSTI (sekce Doprava a termíny) + NÁVOD NA ZAMĚŘENÍ A MONTÁŽ K DISPOZICI

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací